Dopravní omezení od 15. 9. 2020 (most ze Svítkova do Rosic, kruhový objezd u Lidlu)

Uzavírka mostu přes Labe mezi Svítkovem a Rosicemi na Labem, 15. 9. – 30. 10. 2020

Na termín 15. 9. – 30. 10. 2020 je z důvodu provádění stavebních prací na předpolí mostu, demontáže svodidel a osazování nové konstrukce lávky pro pěší a cyklisty, plánována úplná uzavírka mostu č. M 705 přes řeku Labe ze Svítkova do Rosic nad Labem. Dopravní omezení bude návěstěno a označeno dopravním značením, objízdná trasa bude vedena ve směru do Rosic nad Labem po silnici III/32221, sil. č. I/2 v ul. Pražská, silnicích č. I/37, č. I/36, ul. Legionářská, ul. Gen. Svobody. Ve směru do Svítkova bude objížďka vedena po ul. Gen. Svobody, ul. Nádražní, silnicích č. I/37, č. I/36, č. I/2 v ul. Pražská a silnici č. III/32221. Rozhodnutí vydává Úřad městského obvodu Pardubice VII v Rosicích nad Labem.

Zdroj: MO Pardubice VI

 

Od Hradce u Lidlu auta nesjedou 15. 9. – 15. 10. 2020

Od úterý 15. září do čtvrtka 15. října stavbaři zcela uzavřou část kruhového objezdu u Lidlu na Palackého třídě. V době uzavírky nebude možno vyjet touto křižovatkou ve směru na Chrudim a sjet zde ze silnice I/37 od Hradce Králové.

Během uzavírky stavbaři vyrovnají výškové rozdíly vozovky na větvi Hradec Králové – Chrudim. Řidiči jedoucí od Hradce Králové tak musí projet křižovatku ve směru na Chrudim a na kruhové křižovatce u Parama pak sjet ve směru na centrum (zpět na Hradec Králové) a silnici I/37 opustit na nadjezdu směrem do centra (Holice).

Zdroj: MmPce

 

Pozor na křižovatce u zimního stadionu (září 2020)

Ve čtvrtek 10. 9. odpoledne došlo v Pardubicích k dopravní nehodě na křižovatce Hradecké ulice a Sukovy třídy. Osobní automobil BMV po nehodě skončil na středovém ostrůvku směrem do Sukovy třídy, přímo na sloupku semaforu, který zcela zdemoloval.

V současné době je světelné signalizační zařízení na této silně frekventované křižovatce mimo provoz. Oprava semaforů bude podle pracovníků služeb města náročná a vzhledem k nutnosti objednat nové komponenty potrvá opětovné zprovoznění semaforu zhruba 14 dní. Žádáme proto řidiče, projíždějící centrem Pardubic, o maximální obezřetnost a ohleduplnost.

Zdroj: MmPce