Sbor dobrovolných hasičů

kontaktní osoba:

Milan Kramář, Starý Mateřov 30, 530 02

Aleš Janda, Starý Mateřov 113, 530 02

V současné době má 62 členů.

https://sites.google.com/site/materovstirafani

 

9. září 2017 XI. ročník Mateřovského memoriálu

10. září 2016 X. ročník Mateřovského memoriálu

Pozvánka ZDE

sobota 17. října 2015 Závod požární všestrannosti – Plamen

pátek 3. července 2015 Propagační jízda k 5. sjezdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (před hasičskou zbrojnicí)

Jízda SH -ČMS

 

 12. září 2015 IX. ročník Mateřovského memoriálu

 

13. září 2014  VIII. ročník Mateřovského memoriálu  fotogalerie

Konečné pořadí mužů

Konečné pořadí žen

Konečné pořadí dětí st.

Konečné pořadí dětí ml.

1. Klešice 1. Starý Mateřov 1. Blato 1. Dubany
2. Přelouč 2. Janda tým 2. Klešice 2. Třebosice
3. Staré Čívice   3. Přelouč 3. Klešice
4. Stéblová „D“ 4. Stéblová „D“ 4. Přelouč „A“
5. Staré Jesenčany 5. Staré Jesenčany
6. Dubany 6. Přelouč „B“
7. Starý Mateřov 7. Starý Mateřov

 

 

12. 9. 2014 NÁBOR MLADÝCH HASIČŮ

 

pátek 24. ledna 2014 od 19 hodin výroční valná hromada

 

sobota 7. září 2013 Mateřovský memoriál  Pozvánka  Fotogalerie

Konečné pořadí mužů

Konečné pořadí
žen

Konečné pořadí
dětí st.

Konečné pořadí
dětí ml.

Děti – přípravka

1. Starý Mateřov 1. Blato 1. Jezbořice 1. Třebosice 1. Staré Jesenčany
2. Srch 2. Holice 2. Přelouč „A“ 3. Přelouč „2“
3. Přelouč 3. Starý Mateřov 3. Třebosice 2. Jezbořice
4. Moravany 4. Moravany 4. Staré Jesenčany 4. Dubany
5. Přelouč 5. Čepí 4. Přelouč „1“
5. Přelouč 6. Blato 4. Staré Jesenčany

 

23. června 2013 – krajského kolo dorostu (smíšené) – 2. místo (fotogalerie na stránkách SDH)

 

13. června 2013 pomoc při povodních

 

sobota 26. ledna 2013 výroční schůze

sobota 8. září 2012 Mateřovský memoriál pozvánka ZDE

 

20. května 2012 Okresní kolo v PS fotogalerie zde

19. května 2012 Okresní kolo hry Plamen MH fotogalerie zde

5. května 2012 Mateřovský CTIF

25. února 2012 hasičská zábava v Dubanech v Hostinci Dubanka

 

sobota 10. září 2011 Mateřovský memoriál – závod k příležitosti 90 let založení sboru

pozvánka ZDE, fotogalerie ZDE, fotky @Čepí ZDE, fotogalerie ZDE

Program :

13:00 – 13:30 hod. příjezd soutěžních družstev k pož.zbrojnici

13:30 – 13:45 hod. položení věnců k památníku padlých

13:55 hod. nástup družstev

14:00 hod. zahájení soutěže

17:00 hod. vyhlášení výsledků

12. srpna 2011 rozloučení Václava Chalupy s Mateřovem

 

sobota 5. března 2011 od 20 hodin Hasičská zábava (U Lípy)

 

 

Termíny soutěží na rok 2011 :

26. 2. 2011 mladí hasiči: plnění odznaků odbornosti Dříteč

19. 3. 2011 mladí hasiči: kuželky Rohovládová Bělá

2. 4. 2011 mladí hasiči: Rokytenská míle Rokytno

16. 4. 2011 mladí hasiči: Lipoltice

7. 5. 2011 Otvírání studánek SDH Třebosice

14. 5. 2011 Český tunel SDH Čepí

15. 5. 2011 štafeta CTIF, PU CTIF SDH Starý Mateřov (pouze děti)

20. – 22. 5. 2011 Okresní kolo SDH Dříteč, OSH

20. -21. 5. 2011 mladí hasiči: Okresní kolo MH Dříteč

22. 5. 2011 mladí hasiči: Okresní kolo dorost Dříteč

28. 5. 2011 – Memoriál B.Hrachoviny SDH Staré Jesenčany

28. 5. 2011 – O pohár starosty; SDH Staré Jesenčany

4. – 18. 6. 2011 mladí hasiči: Moravanské hrátky Moravany

4. 6. 2011 – O pohár starosty; SDH Třebosice

18. 6. 2011 – Zlatá podkova; SDH Blato

25. 6. 2011 – Dubanský most; SDH Dubany

Okrskové kolo v PS; SDH Dubany

26. 6. 2011 mladí hasiči: Slepotice (neděle)

2. 7. 2011 – Výročí založení; SDH Ostřešany

6. 8. 2011 – O pohár starosty; SDH Jezbořice

10. 9. 2011 – Mateřovský pohár; SDH Starý Mateřov

10. 9. 2011 mladí hasiči: Choltické šedesátky (MH) Choltice

11. 9. 2011 mladí hasiči: Choltické stovky (dorost) Choltice

17. 9. 2011 mladí hasiči: Memoriál K.Oppy Čeperka

17. 9. 2011 – Hasičské závody; SDH Staré Jesenčany (pouze děti)

24. 9. 2011 – Zavírání studánek; SDH Třebosice

24. 9. 2011 mladí hasiči: Braňáček Sezemice

9. 10. 2011 mladí hasiči: Braňáček Jezbořice

15. 10. 2011 – okresní ZHV OSH Pardubice

(požární sport se považuje za výcvik jednotky, jízdy na has.závody za kondiční jízdy jednotky)

15. 10. 2011 mladí hasiči: ZPV ….

22. 10. 2011 – Dálková doprava vody; JSDH Čepí

Změny v termínech a výjimky z pravidel PS si vyhrazují pořadatelé jednotlivých soutěží

 

14. ledna 2011 výroční valná hromada

 

17. října 2010 se mladí hasiči podívali do aguaparku v Liberci a na Ještěd. Výlet byl poděkováním za jejich skvělé výsledky v hasičských soutěžích. fotogalerie ZDE

sobota 11. září 2010 Mateřovský memoriál 2010 fotogalerie

 

Muži Ženy Děti Děti – přípravka
1. Dubany 1. Staré Jesenčany 1. Starý Mateřov 1. Staré Jesenčany
2. Starý Mateřov I. 2. Čepí 2. Třebosice
3. Třebosice 3. Starý Mateřov I. 3. Jezbořice
4. Starý Mateřov II. 4. Starý Mateřov II. 4. Staré Jesenčany ml.
5. Staré Jesenčany st.

 

Starý Mateřov reprezentovali:

děti – Bořková N., Jandová K. a T., Procházka V., Prokopová M., Suchánek, Žďára

ženy I. – Horáková H., Huňáčková L. a E., Křížková D., Sehnoutková D. a V., Tobišková

ženy II. – Fenyková, Haldová, Klímová A., Mejtská, Olejníková, Procházková

muži I. – Hladík, Janda, Klíma V., Olejník D., Pozdník V., Valchář J., Vašíček L.,

muži II. – Bis, Horák K., Huňáček, Chalupa, Janda, Klíma V., Procházka T.,

 

7. srpna 2010 pomoc v zatopených Dřenicích fotogalerie

 

„Obec Dřenice

vyjadřuje poděkování SDH Starý Máteřov za pomoc při zmírňování následků povodňové vlny, která se prohnala obcí Dřenice v sobotu dne 7. srpna 2010.

Oceňujeme vysokou připravenost, klid, rozvahu při rozhodování a vysoké nasazení všech hasičů vašeho sboru.

S díky

Petr Starý, starosta“

„Vysoce oceňuji činnost naší jednotky SDH a toto je nejlepší „vysvědčení“.

S pozdravem

Sehnoutek Pavel

starosta obce“

Termíny závodů v roce 2010:

8.5.2010 – Otvírání studánek (13:00hod) SDH Třebosice

16.5.2010 -štafeta CTIF,PU CTIF (9:00hod ) SDH Mateřov

21-23.5.2010 Okresní kolo (8:00hod) SDH Dolní Roveň,OSH

29.5.2010 – Memoriál B.Hrachoviny (9:00hod) SDH Staré Jesenčany

29.5.2010 –O pohár starosty(9:00hod) SDH Staré Jesenčany

5.6.2010 – Český tunel(13:00hod)SDH Čepí

12.6.2010 – O pohár starosty(9:00hod)SDH Třebosice

19.6.2010 – Hasičské závody (9:00hod)SDH Blato

26.6.2010 – Dubanský most (12:30hod) SDH Dubany

7.8.2010 – Okrskové kolo v PS (8:30) SDH Jezbořice

 

11.9.2010 – Mateřovský pohár (9:00hod) SDH Starý Mateřov

19.9.2010 – Hasičské závody – DĚTI(9:00hod) SDH Staré Jesenčany

9.10.2010 – malý ZHV(13:00hod)SDH Jezbořice

16.10.2010 – Zavírání studánek (13:00hod)SDH Třebosice

23.10.2010 – okresníZHV (9:00hod) OSH Pardubice – Rokytno (požární sport se považuje zavýcvik jednotky)

Září –listopad Dálková doprava vody SDH Staré Jesenčany (cvičení jednotek JSDH Obcí )

Změny v termínech a výjimky z pravidel PS si vyhrazují pořadatelé jednotlivých soutěží

 

sobota 27. února 2010 hasičský ples (hrála kapela Evergreen)

pátek 18. prosince 2009 výroční valná hromada spojená s volbami do výboru SDH

 

12. listopadu 2009 Pardubický deník napsal:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sobota 12. září 2009 Mateřovský memoriál (fotogalerie)

muži – 4. místo (Jeřábek, Pozdník, Chalupa, Olejník D., Vašíček L., Hladík, Janda)

ženy – 2. místo (Horáková H., Huňáčková L. a E., Křížková D., Sehnoutková D. a V., Tobišková)

děti – 2. místo (Bořková N., Jandová K. a M. a T., Prokopová M., Procházka V., Suchánek R., Žáková N.)

 

24. května 2009 fotbalové hřiště Starý Mateřov (fotogalerie)

Okresní kolo DOROSTU

prezentace 7:30 – 8:15 hodin; zahájení soutěže: 8:30 hodin – nástup

okresní kolo v Požárním sportu

8:30 hodin nástup; 9:00 zahájení soutěže

muži I. – požární útok, štafeta 4 x 100 m, běh na 100 m překážek

ženy I. – požární útok, štafeta 4 x 100 m, běh na 100 m překážek

muži II. a muži III. – požární útok (II. – PS 12, III. – PS 8)

ženy II. a ženy III. – požární útok (II. – PS 12, III. – PS 8)

 

22. – 23. května 2009 fotbalové hřiště Starý Mateřov

Okresní kolo Mladých hasičů

zahájení soutěže: pátek 17:00 pouze starší kategorie

útok CTIF (oba pokusy)

sobota 8:00 slavnostní nástup

štafeta CTIF starší

štafeta požárních dvojic mladší

4 x 60m mladší

požární útok starší

60m jednotlivci

sobota 28. února 2009 hasičský ples v hospodě U Lípy (fotogalerie)

pátek 16. ledna 2009 výroční schůze

sobota 13. září 2008 Mateřovský memoriál

večer posvícenská zábava na hřišti

Konečné pořadí mužů Konečné pořadí žen Konečné pořadí dětí
1. Bukovina nad Labem 1. Starý Mateřov „A“ 1. Starý Mateřov
2. Staré Hradiště 2. Starý Mateřov „B“ 2. Semtěš „A“
3. Srch 3. Dubany 3. Staré Jesenčany „A“
4. Blato 4. Staré Jesenčany 4. Staré Jesenčany „B“
5. Jeníkovice „B“ 5. Semtěš „B“
6. Jeníkovice „A“
7. Starý Mateřov
8. Jezbořice
9. Pardubice – Slovany
10. Dubany
11. Čepí

31. května Staré Jesenčany – memoriál B. Hrachoviny a O pohár Obce

ženy – 2. místo

Sehnoutková D., Huňáčková L. a E., Tobišková R.

muži – 6. místo

Janda, Chalupa, Jeřábek, Olejník D., Fenyk J., Pavlas

v sobotu 23. února 2008 od 20h v hospodě U Lípy hasičská zábava

11. ledna 2008 od 19h se v hospodě U Lípy konala výroční schůze

 

září – listopad Okrsková cvičení – dálková doprava vody

(zajišťuje SDH Jezbořice)

8. září 2007 Starý Mateřov – Mateřovský memoriál (pozvánka)

30. června 2007 Starý Mateřov – závod Zdeňka Poříze

závodu Zdeňka Poříze se zúčastnilo 11 mužstev, 3 družstva žen a 3 družstva dětí

Konečné pořadí mužů Konečné pořadí žen Konečné pořadí dětí
1. Příseka 1. Dubany 1. Jezbořice II.
2. Čeperka 2. Starý Mateřov 2. Jezbořice I.
3. Dubany 3. Jezbořice 3. Starý Mateřov
4. Starý Mateřov II.
5. Staré Čívice
6. Starý Mateřov I.
7. Rozhovice
8. Blato
9. Pardubice – Slovany
10. Klešice
11. Jezbořice

Starý Mateřov reprezentovali:

ženy: Tobišková R., Huňáčková L. a E., Horáková H., Křížková D., Malá A., Sehnoutková D.

muži I.: Hladík R., Horák K., Janda A., Vašíček L., Tobiška L., Olejník D., Fenyk J.

muži II: Klíma V., Chalupa V., Horák K., Procházka T., Pavlas V., Bis J., Pleskot R.

nové naděje: Jandová 3x, Janda, Chalupová N. a V., Klímová A.

 

 

26. května 2007 Staré Jesenčany – VII. ročník memoriálu B. Hrachoviny (foto 1, 2)

ženy (smíšené) – 3. místo

Huňáčková L. a E., Sehnoutková D., Tobišková R., Horáková H., Bělíková J., Valchář J.

muži – 5. místo

Chalupa V., Pozdník L., Jeřábek J., Beran D., Fenyk J., Valchář J., Janda A.

20. května 2007 Dolany – okresní kolo

5. května 2007 Blato – okrskové kolo

28. dubna 2007 Třebosice – otevírání studánek

17. února 2007 ve 20:00 hasičský ples, hospoda U Lípy; hudba: pan Faltys

12. ledna 2007 v 18:00 hodin Výroční valná hromada, hospoda U Lípy

18. listopadu 2006 SDH pořádá výlet do Dětenic

Na programu je prohlídka zámku, pivovaru a program „Středověk na vlastní kůži“.

Cena výletu je 140 Kč/osoba. Nečlenové 240 Kč/osoba.

Odjezd autobusu je v 14.30h od hospody U Lípy.

Závaznou přihlášku se zaplacením poplatku přijímá do 31. 10. 2006 p. Olejníková a p. Haldová.

13. října 2006 v 18 hodin ukončení sezóny s občerstvením – na hřišti

23. září 2006 Srch – 5. místo

muži: Hladík R., Jeřábek J., Pozdník L., Janda A., Olejník D., + 2 Dubaňáci

9. září 2006 XIII. ročník memoriálu Václava Chalupy

v požárním útoku

muži: Hladík R., Pozdník V., Jeřábek J., Fenyk J., Valchář J., Vašíček L., Olejník D.

ženy: Tobišková R., Huňáčková L., Procházková M., Sehnoutková D., Křížková D., Haldová D., Huňáčková E.

Konečné pořadí mužů: Konečné pořadí žen:
1. Kunětice 1. Starý Mateřov
2. Staré Hradiště 2. Dubany
3. Klešice 3. Staré Jesenčany
4. Dubany
5. Starý Mateřov
6. Srch
7. Třebosice
8. Bukovina
9. Třebosice vícemistři

 

24. června 2006 Třebosice – O pohár starosty obce – 6. místo (čas 29,82)

Chalupa, Pozdník V., Tobiška J., Jeřábek J., Skalický O., Valchář J., Olejník D., Tobiška L.

10. června 2006 Dubany – 5. místo

27. května 2006 VI.ročník memoriálu B. Hrachoviny, St. Jesenčany

29. dubna 2006 Třebosice – otevírání studánek

požární útok – 3. místo

pivní štafeta – 1. místo

Pozdník, Jeřábek, Hladík, Jareš, Tobiška, Malý, Vašíček

7. ledna 2006 od 17 hodin se konala výroční schůze (fotogalerie)

byla předána čestná uznání za rozvoj a podporu sboru

 

 

ROK 2006

1. října 2005 Třebosice – zavírání studánek – 2. místo

Chalupa, Pozdník, Janda, Jeřábek, Olejník D., Jareš P., Fenyk J., Klíma R.,

10. září 2005 XII. memoriál Václava Chalupy v požárním útoku

muži: Hladík, Pozdník, Jeřábek, Vašíček, Valchář J., Jareš P., Chalupa

ženy: Kuklová, Huňáčková E. + L., Cyrusová (Valchář), Vašíček, Sehnoutková D., Malá A.

Konečné pořadí mužů: Konečné pořadí žen:
1. Staré Hradiště 1. Bukovina nad Labem
2. Bukovina nad Labem 2. Starý Mateřov
3. Třebosice
4. Dubany
5. Slatiňany
6. Pardubice
7. Staré Čívice
8. Starý Mateřov
9. Bezděkov
10. Staré Jesenčany

 

11. června Třebosice – okrskové kolo

11.místo – Chalupa, Pozdník, Jeřábek, Vašíček, Valchář J., Jareš P., Olejník D.

3.místo – Tobišková, Huňáčková E.+L., Hanáková, Vašíček, Sehnoutková D., Malá A.

28. května V. ročník memoriálu B. Hrachoviny

6.místo – Hladík, Pozdník, Chalupa, Janda, Vašíček, Jareš P., Haldová

2.místo – Hloušková, Huňáčková E.+L., Hanáková, Vašíček, Jareš P., Haldová (Janda)

14. května Třebosice – 6. místo, 1. místo v pivní štafetě

(Chalupa, Pozdník, Jeřábek, Janda, Olejník D., Valchář J., Vašíček)

 

ROK 2005

 

11.9.2004 – XI. Memoriál Václava Chalupy v požárním útoku

Kvůli nově rekonstruovanému trávníku na místním hřišti se soutěž konala u místního zemědělského družstva. I sem si cestu našli tradiční účastníci.

Konečné pořadí mužů: Konečné pořadí žen:
1. Dubany 1. Pardubice
2. Pardubice 2. Klešice
3. Staré Čivice 3. Staré Jesenčany
4. Klešice 4. Starý Mateřov
5. Starý Mateřov
6. Staré Jesenčany
7. Třebosice

 

 

3,787 total views, 9 views today